Почетна / МК Сцена / Додека виткала сарми со свекрвата, Мијата ја создала „Домаќинска“

Додека виткала сарми со свекрвата, Мијата ја создала „Домаќинска“

 

Нова песна со видео спот на Мијата

 

Мијата со нова песна – “Домаќинска”. Текстот и музиката се на самата Мијата, аранжманот и продукција на Петар Димитровски, а снимена во студиото Welcome to Stefanija’s Music Worl. Во спотот учествуваат и: Катерина Илиоска, Стефанија Милевска, Ангела Здравковска Снимањето на спотот се одвиваше во студиото на Универзитетот за аудиовизуелни уметности – ЕФТА предводено од проф. м-р Милчо Узунов заедно со студентите по филмски уметности.

 

 

Инспирација за песната, пејачката добила додека виткала сарми со свекрвата и пријателките за домашната слава. Во продолжение, погледнете го видео записот за оваа “Домаќинска” песна.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!