Почетна / Филм / Видео | Погледнете го тизерот за првиот македонски CGI краток филм

Видео | Погледнете го тизерот за првиот македонски CGI краток филм

“Конструкт 42” е името на првиот македонски краткометражен анимиран „sci-fi“ филм кој нè носи во далечната иднина и ја раскажува приказната за последните напори за спас на човештвото. Филмот е во режија на Никола Ангелкоски, кој има работено на повеќеинтернационални анимирани филмови.

Гласовите на ликовите ги позајмуваат Кристина Тасева и Александар Алексовски. Монтажата ја врши Жарко Јуруков, а за музиката се задолжени Бојан Сенковски и Михајло Вуковиќ. Конструкт 42 треба да ја има својата премиера во 2021-ва година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полски драми, кинеска романса и американски трилери викендов на Телма

сабота (9 јануари 2021), 22.15 часот – “Три бои бело”, полска драма (1993) Црнохуморна крими-комедија …

error: Содржината е заштитена!