Почетна / Телевизија / Гејм шоуто „Сè или нешто“ продолжува со нова сезона на Сител

Гејм шоуто „Сè или нешто“ продолжува со нова сезона на Сител

 

Понудата важи – продолжува лиценцираниот квиз на Емоушн

 

Најгледаната македонска продукција во последните седум години – гејм шоуто “Сè или нешто” се враќа со нова сезона на Сител телевизија. Од понеделник, 18 септември, во стандардниот термин 18 часот, Лила ќе ве забавува со нови натпреварувачи и нова потрага по милионот.

 

 

Дали оваа сезона конечно по толку време ќе го имаме првиот телевизиски милионер? Ќе може ли некој да го победи банкарот и да ја освои милионската сума? Од понеделник до петок, нешто пред 18 часот започнува “Сè или нешто” со Лила.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!