Почетна / Живот / Нов серијал на TLC за вистинскиот живот на американските семејства

Нов серијал на TLC за вистинскиот живот на американските семејства

 

Секоја сабота, без цензура во 21 часот

 

TLC носи инспиративни, шокантни и емотивни моменти од животот на луѓето во новата серија „Тоа е животот“, која ќе се прикажува од сабота, 16 септември во 21:00 часот. Серијата „Тоа е животот“ ги води гледачите во реалниот живот на семејствата ширум САД.

 

 

Оваа емотивна серија ги следи семејствата кои се наоѓаат во исклучителни околности, и настаните ќе ги погледнете без цензура, онака како што навистина се случуваат. Приказните кои ќе им бидат прикажани на гледачите се автентични, без филтри и откриваат животни ситуации кои  дури е тешко да се замислат. Гледачите преку нив ќе ја делат радоста и ентузијазмот на вистински луѓе во клучните моменти од нивниот живот.

 

 

Секоја епизода претставува две уникатни приказни за семејствата и нивните најблиски додека доживуваат незаборавни моменти кои ќе им го променат животот засекогаш. Драматични приказни, шокантни откритија и големи изненадувања се снимаат во реално време и се прикажуваат без цензура.

 

 

Од првите чекори на една жена која никогаш не одела, татко кој после долго време се соединува со изгубен член на семејството и глувродител кој за прв пат слуша „Те сакам” од своето дете… гледачите заедно со сите од нив ќе ги споделат незаборавните и интимните моменти низ оваа драматична серија која допира во сржта на семејниот живот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Прошетка низ Сончев систем” – астрономски час за деца

Платформата за едукација на деца и млади „Училница“, организира бесплатна, еднодневна работилница по астрономија за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!