Почетна / Телевизија / „Ѕвездички“ во нов термин на Сител, секој понеделник во 21.30 часот

„Ѕвездички“ во нов термин на Сител, секој понеделник во 21.30 часот

 

Нов термин за Пинковите ѕвездички

 

Музичкото талент шоу “Ѕвездички” од сега ќе се емитува секој понеделник по 21.30 часот. Промената на терминот се должи на тоа што неделите ќе бидат резервирани за новата сезона од “Твоето лице звучи познато” која во сите земји во регионот ќе се емитува во недела во 21 часот.

 

 

По завршетокот на трите турски серии, секој понеделник, гледачите ќе може да се релаксираат со малите, но големи ѕвездички. Веќе од наредниот понеделник започнува шестиот круг, во кој натпреварувачите ќе пејат по две песни. Како ќе се покажат нашите Мартија, Антониа и Елена, останува да видиме и секако да ги бодриме.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!