Почетна / Телевизија / Што е тоа дула и зошто е потребна, открива „0m+“ во среда на Телма

Што е тоа дула и зошто е потребна, открива „0m+“ во среда на Телма

 

28 март 2018-та, двете дули во студиото на Телма во 12 часот

 

Што е дула? Дали дулата е медицинско лице? Зошто на трудницата ѝ е потребна дула? Дали поддршката што ја добива од неа е поинаква од онаа што жената може да ја добие од партнерот или најблиското семејство? Зарем таткото не е доволна поддршка? Што конкретно е нејзина задача?

 

Како да се одбере дула? Треба ли трудниците да поразговараат со неколку од нив за да одберат која им одговара? По повод светската недела на дулите, во студиото на Телма ќе гостуваат единствените две дули во Македонија.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!