Почетна / Телевизија / ТВ Нова ги врати вестите во програмата, но овојпат без презентер

ТВ Нова ги врати вестите во програмата, но овојпат без презентер

 

Информативните изданија повторно на фреквенцијата на Нова

 

Телевизија Нова веќе одреден период не емитува никаква премиерна содржина во својата програма. Телевизијата која привлече внимание со одличната визуелна реализација на програмата, се соочува со финансиски проблеми за кои веќе и пишувавме.

 

 

Сепак, денеска, вестите во 17.00 и 19.30 часот се вратија на фреквенцијата на Нова. Но, овојпат, без презентер.

 

 

Гласините велат дека телевизијата е веќе купена од нов сопственик, но дали е ова знак за нов почеток, останува да видиме.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!