Почетна / Серии / „Кенедиеви“ е трета серија која ќе ја емитува Телма, а поминала на Сител

„Кенедиеви“ е трета серија која ќе ја емитува Телма, а поминала на Сител

 

Секоја недела во 20.30 часот – “The Kennedys”

 

По емитување на данската “Борген”, оваа сезона телевизија Телма се одлучи да емитува уште една серија која претходно е емитувана на Сител телевизија. Па така од пред повеќе од еден месец на оваа фреквенција започна “Титаник – крв и челик”, емитувана на Сител пред неколку години. Но, тоа не е сѐ. Од утре, 5 ноември, во ударен термин на Телма ќе се емитува “Кенедиеви”.

 


 

Се работи повторно за серија емитувана на Сител, од американска продукција, која хронолошки го прати животот на познатото американско семејство Кенеди, нивните подеми, падови, триумфи и трагедии кои ја одбележаа американската политичка сцена.

 


 

Имајќи предвид за овие неколку серии, се прашуваме што следно ќе земе Телма, а што веќе поминало на Сител. Можеби Фатмаѓул или …  Вљубениот ерген ?

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!