Почетна / Телевизија / Видео | Како изгледaше 2015 година преку објективот на Телма

Видео | Како изгледaше 2015 година преку објективот на Телма

 

Телма ги презентира настаните што ја одбележаа изминатава година

 

 

Многу инвестиции, скандали, сообраќајни несреќи во кои животот го загубија млади животи, терористички напад, но и културни збиднувања ја одбележаа годинава што помина во Македонија. Политички бомби, афери, странско инволвирање во македонската политика, трагична смрт на македонски бранители, нова обвинителка. Светот пак се соочи со големи терористички напади во Париз и голема мигрантска криза.

Што ја одбележа 2015 година, ни пренесува објективот на Телма во следниве форшпани кои за време на новогодишните празници се врттат на телевизијата. Погледнете ги во продолжение :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обраќање на Телекабел до корисниците во врска со пандемијата

Во врска со моменталната ситуација со Корона вирусот, се огласи и операторот Телекабел со обраќање …

error: Содржината е заштитена!