Почетна / Телевизија / Инфо | Завршија сезоните на „Сè или нешто“ и „Брза кујна“ на Сител ТВ

Инфо | Завршија сезоните на „Сè или нешто“ и „Брза кујна“ на Сител ТВ

 

Македонските “Dear or no deal” и “Ready, steady, cook” на пауза

 

Пред почетокот на летните одмори, Сител телевизија ги стави на пауза своите најгледани серии и емисии, меѓу кои „Сè или нешто“ и „Брза кујна“.

 

 

Вечерва на Сител беше последната емисија од петтата сезона на гејм шоуто „Сè или нешто“, а од средината на септември очекувајте повторно дружење со Лила и новите трагачи по милионот. Во меѓувреме, во истиот термин, Сител ќе ги емитува најинтересните емисии од минатава сезона на шоуто.

 

 

Покрај „Сè или нешто“, и лиценцираното шоу “Брза кујна” замина на летна пауза. Додека започнат новите емисии во новата сезона на Сител, гледачите секој работен ден во 13.10 часот може да се потсетат на старите емисии.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!