Почетна / Серии / ТВ 24 продолжува со втората сезона од рускиот ситком „Гранд“

ТВ 24 продолжува со втората сезона од рускиот ситком „Гранд“

Од четврток (2 јануари 2020), на телевизија 24 продолжува со емитување руската комична серија за хотелот “Гранд”.

Во втората сезона, во хотелот се појавува еден млад перспективен менаџер – Станислав Владимирович Сирски. Тој се обидува да го врати редот во хотелот во согласност со неговите теоретски знаења, но во пракса, од првиот ден наидува на потешкотии и отфрлање на неговите правила од страна на персоналот.

Интересни, непредвидливи и хаотични драматични ситуации ве очекуваат и во новите продолженија на “Гранд”, од понеделник до петок во 18.30 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската …

error: Содржината е заштитена!