Почетна / Живот / Нови авантури на Дискавери со Ед Стафорд, препуштен на смртта

Нови авантури на Дискавери со Ед Стафорд, препуштен на смртта

 

Нов серијал на Дискавери

 

Ед Стафорд: Препуштен на смртта е нова авантуристичка серија која го следи Ед Стафорд во обидот до побегне од некои од најсуровите места на нашата планета за помалку од 10 дена.

 

 

Го очекуваат суптропски шуми, пустини и планини. Оставен во дивина без опрема за преживување, Ед има само 10 дена да стигне до цивилизација – поместувајќи ги човечките граници на издржливост. Секоја епизода се снима во различна земја, а препуштен на смрт бил на Мадагаскар, во Бугарија, Монголија, Лаос, Боливија и Панама.

 

 

Ед со себе носи камера за да се снима самиот себе, но ништо друго. Без мапа, компас или алат, мора да се потпре на своите инстинкти и волјата да преживее во борбата против гладта, жедта, уморот и препреките кои го загрозуваат неговиот живот. Некои од предизвиците со кои се соочува се толку опасни што има потреба од сигурносен тим да го следи од далечина и да го спасат во случај нешто да тргне на лошо. Оваа серија докажува дека преживувањето не е само тест на физичката сила  туку и на менталната агилност и непропустливата одлучност кои се клучни за преживување.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!