Почетна / Серии / Рекорди во репризирање на „Мускетарите“ на Телма – сега во 7 наутро

Рекорди во репризирање на „Мускетарите“ на Телма – сега во 7 наутро

 

“Мускетарите” во 07.10 часот на Телма

 

“Мускетарите” е британска историска серија која повторно се емитува на Телма, и тоа во 07.10 часот, заменувајќи ја репризата на “Рајот”. Ова е една од најрепризираните серии кои се емитувале на Телма, чии репризи постојано течат во последниве две три години.

 

 

Во продукција на BBC, базирана е на романот “Тројцата мускетари” на Алехандро Дима. Во продолжение ве потсетуваме на добропознатата приказна за тројцата, односно четворицата мускетари :

 

 

Младиот Д’ Артањан и тројцата француски елитни воини се борат низ Европа за да ги спасат кралот и татковината од заговорот што го предводат атентаторката Миледи и војводата од Бакингем.
 
Импулсивниот и млад Д’ Артањан ги здружува силите со тројцата одметнати мускетар кои се познати како Портос, Атос и Арамис, тројцата елитни воини, кои му служат на кралот на Франција. Откако откриваат завера за симнување на кралот од власт, тројцата мускетари сретнуваат еден млад херој Дартањан и го земаат под своја закрила.

 

 

 Тие четворица заедно тргнуваат на опасна мисија да ја осуетат заверата која не само што му се заканува на кралството туку и на иднината на самата Европа. Тие мора да го спречат злобниот Ришелје и да се соочат со Бакингем и опасната Миледи. Нивното мото е – Еден за сите, сите за еден.

 

 

 Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!