Почетна / Живот / Нов телевизиски серијал на TLC за преуредување на домот

Нов телевизиски серијал на TLC за преуредување на домот

 

Од грда до убава куќа – од 10 април во 20 часот

 

Воопшто не е лесно да си го наречеш домот грд, но кога е дел од телевизиски серијал за преуредување на истиот што можеш да очекуваш?

 


 

Архитектот Џорџ Кларк докажува дека и грдите куќи може да бидат трансформирани во домови на кои секој човек доколку ги поседува би бил горд и докажува дека реновирањето сепак не мора да чини богатство.

Новиот серијал „Од грда до убава куќа“ кој започнува да се емитува од недела, 10 април во 20 часот на TLC, архитектот Џорџ Кларк ја искористуваа моќта на врвниот дизајн и архитектура за несаканите и потценети британски куќи ги претвори во „возбудливи“ простори за живеење.

 


 

Во секоја епизода, наградуваниот архитект се фаќа во костец со некоја „грда куќа“ за да ја трансформира во нов дом кој изненадува, инспирира и е во тек со човечките идеи за живеалиштето од 21 век.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поетот Марковски со свои читања на словенечката „Прешерново оро“

Македонскиот писател и поет Стефан Марковски деновиве имаше поетски настапи, предавање, читања и претставување на …

error: Содржината е заштитена!