Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Елена Ристеска во недела на ТЛЗП ќе настапи со „Bang Bang“ ?

Елена Ристеска во недела на ТЛЗП ќе настапи со „Bang Bang“ ?

 

Според она што го видовме вчеравечер на крајот од шестата епизода на „Твоето лице звучи познато“, во недела на очекува вистински спектакл!

 

 

Имено, тројца натпреварувачи ги добија улогите на Џеси Џеј, Ариана Гранде и Ники Минаж, што може да значи дека на сцената на ТЛЗП ќе се изведе големиот хит „Bang Bang“. Нашата Елена Ристеска ќе има задача да ја имитира Џеси Џеј, Катерина ќе ја имитира Ариана Гранде, а Оки во улогата на Ники Минаж. Едвај чекаме!

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!