Почетна / Телевизија / Премиера во прајмтајм на Алфа – отворено студио за изборите

Премиера во прајмтајм на Алфа – отворено студио за изборите

 

Фото | Отворено студио и на Алфа во живо

 

 

Конечно нешто премиерно на Алфа за време на прајм тајмот. Гледачите навикнаа во прајмтајм на Алфа да следат репризи на турски серии и српски риалити емисии, но вчеравечер поради актуелната политичка состојба, Алфа со пренос во живо на сите резултати и конференции на штабовите на политичките партии и Државната изборна комисија.

 

 

Програмата на Алфа ја водеше Љупчо Цветановски, а изгледаше вака :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмски распоред за детскиот канал МРТ 5 од 29 јуни-5 јули 2020

Преглед на програма за детскиот канал на МРТ – МРТ 5 : понеделник (29 јуни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!