Почетна / Телевизија / Премиера во прајмтајм на Алфа – отворено студио за изборите

Премиера во прајмтајм на Алфа – отворено студио за изборите

 

Фото | Отворено студио и на Алфа во живо

 

 

Конечно нешто премиерно на Алфа за време на прајм тајмот. Гледачите навикнаа во прајмтајм на Алфа да следат репризи на турски серии и српски риалити емисии, но вчеравечер поради актуелната политичка состојба, Алфа со пренос во живо на сите резултати и конференции на штабовите на политичките партии и Државната изборна комисија.

 

 

Програмата на Алфа ја водеше Љупчо Цветановски, а изгледаше вака :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!