Почетна / Телевизија / Фото | Латас и Цаци во стандарден студиски амбиент за Изборите

Фото | Латас и Цаци во стандарден студиски амбиент за Изборите

 

Вака изгледаше отвореното студио на Сител за изборите

 

 

Од 21 часот па скоро до 1 часот по полноќ, вчеравечер најгледаната македонска телевизија – Сител, емитуваше отворена програма во живо во која се соопштуваа, анализираа и коментираа резултатите од предвремените парламентарни избори.

 

 

Водител на програмата беше Драган Павловиќ Латас, уредник на Сител телевизија, а друштво му правеше Славица Арсова.

 

 

Покрај нив, дел од програмата беа и многутте репортери на Сител кои известуваа од терен, а визуелниот идентитет беше веќе препознатлив за гледачите.

Во продолжение, погледнете како изгледаше отворената политичка програма на Сител ТВ :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!