Почетна / Телевизија / Нова дебатна емисија „Ѕид“ на Алфа секој четврток во 21.15 часот

Нова дебатна емисија „Ѕид“ на Алфа секој четврток во 21.15 часот

 

Презентерот на вестите со своја емисија на Алфа

 

По идеја на Љупчо Цветановски, кој, воедно, е и уредник и водител, емисијата „Ѕид“ е уште една во низата на дебатни емисии.

 

 

Овојпат на Алфа и тоа секој четврток во 21.15 часот. Алфа информира дека името на емисијата е “ѕид” затоа што Македонија е поделена со ѕидови, од надвор и од внатре… Затоа што ѕидови има разни: имагинарни и реални – дел се носечки, суштински и исконски,  а дел само преградни – колку да не поделат.

 

 

Ѕид за вештачките творби кои ја узурпираат и тревожат Македонија. „Ѕид“ повикува да не бидете само уште една тула во нечиј ѕид…

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!