Почетна / Филм / Мистериозен трилер и акција во филмскиот викенд на МТВ 1

Мистериозен трилер и акција во филмскиот викенд на МТВ 1

 

сабота, 25 ноември 2017, МТВ 1, 20 : 15 часот, веднаш по Дневникот – “Студена алчност”

 

 

Вечерва, на Прва, трилер мистерија со Џејми Бамбер, Мари Авгеропулос, Алекса Пауновиќ, Колин Канингам, Пол Мекгилион. Возбудлив трилер за еден брачен пар Вол и Доун кој е во финансиска криза по падот на берзата и којшто откриваат ГПС-координати за да дојде до украденото злато. Тие решаваат да тргнат по овие траги и да го пронајдат закопанато богатство со цел да се спасат од своите неволји.

 

 

Но за да стигнат до него мора да се здружат со уште еден пар, таинствени автостопери, како и да пропатуваат низ зафрлената снежна  дивина.

 

 

недела, 26 ноември 2017, МТВ 1, 23 : 30 часот – “Одмаздата на убиецот”

Тајландски филм од 2014-та година, во режија на Пана Ритикраи.

Кај платените убијци важи правилото да бидат целосно посветени на мисијата, да не го тргаат погледот од целта и да не покажуваат милост. Нејт станува професионален убиец за да ја дознае вистината за смртта на своите родители. Прашање и сомнеж кои отсекогаш го измачувале е дали неговиот вујко Тан има некаква врска со тоа?!  Како што се ближи кон разоткривање на тајната мрежа на моќ и корупција, Нет ќе биде измамен во работата и ги загрозува сите што ги сака.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„London road“, „El hijo“ и „Brooklyn rules“ оваа седмица на Телма

недела (3 октомври 2021) – “Вили и неистражената планета”, 13.30 часот Анимација, авантура и комедија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!