Почетна / Живот / „Дебелата и фантастична“ Витни Тор се враќа со трета сезона

„Дебелата и фантастична“ Витни Тор се враќа со трета сезона

 

“My big fat fabulous life” по трети пат на TLC

 

Витни Тор се враќа на малите екрани со нови авантури во третата сезона на серијалот „Дебела и фантастична“. Некогашната танчарка со атлетска градба по заболувањето од синдромот на полицистични јајници досегна тежина од 180 килограми. Витни сега е задоволна со своето тело и го живее животот со полни гради во серијалот „Дебела и фантастична“.

 


 

Уверена дека со толку килограми може да биде во добра форма, оваа сезона започнува со плановите за организација на танцувачки натпревар чии сретства ќе бидат наменети за добротворни цели. Но, четири часа постојано танцување се катастрофални за Витни и таа сфаќа дека не е баш здрава како што претходно мислела.

 


 

Дали во стравот за своето здравје Витни драстично ќе почне да ги менува своите животни навики?

Третата сезона на серијалот се прикажува секој вторник во 21 часот на TLC!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!