Почетна / Телевизија / Во попладневниот термин на Сител продолжува нова сезона на „Брза кујна“

Во попладневниот термин на Сител продолжува нова сезона на „Брза кујна“

 

“Ready, steady, cook” со втора сезона на Сител

 

Новата сезона на лиценцираното кулинарско шоу на Сител телевизија, “Брза кујна” продолжува со нова сезона од понеделник, 26 септември со почеток во 17 часот.

 

 

Водителката Александра со веќе познатите готвачи ве очекуваат со нови брзи рецепти, нови натпреварувачи и нова доза на забава и игра.

Секој што знае да готви, креативен е и брз, може да се пријави во Сителовата верзија на “Ready, steady, cook”.

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!