Почетна / МК Сцена / Потсетете се на Елена како Есма со изведбата на „Зајди, зајди“

Потсетете се на Елена како Есма со изведбата на „Зајди, зајди“

 

Балканот плаче на овој настап – Елена како Есма Реџепова

 

Се сеќавате на имитацијата на нашата најмила Елена Ристеска во шоуто “Твоето лице звучи познато” ? Нејзиниот настап до ден денес се смета за еден од најдобрите во ова шоу на кој пристуните во студиото и гледачите пред тв екраните не можеа да ги задржат солзите.

 

 

И денес, на овој тажен ден за Македонија, потсетете се на овој настап во кој младата пејачка ќе ја изнесе во целост изведбата на кралицата Есма Реџепова.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!