Почетна / Серии / ABC-вата серија The River наскоро на AXN

ABC-вата серија The River наскоро на AXN

Новата серија на ABC, The River од 2-ри мај ќе се емитува на кабловската телевизија AXN во 22.00 часот.

 


Содржина:
– „Реката“ го следи животот на животинскиот експерт и ТВ личноста Емет Кол. Емет патува низ светот заедно со жена му, Тес, и синот, Линколн, додека снимаат шоу кое подоцна ќе стане едно од најпопуларните на телевизија. Откако тој ќе навлезе длабоко во територијата на Амазон и ќе изчезне, неговата фамилија, пријатели и екипата се делат на повеќе групи во мистериозна и смртоносна потрага по него.

 

Прочуениот истражувач Д-р Емет Кол (Брус Гринвуд) отиде да бара магија длабоко во непознатиот Амазон и никогаш не се врати. Шокирачката вистина за неговото исчезнува е таму некаде, само чека да биде откриена. За милионите деца кои пораснаа гледајќи го неговото шоу, Д-р Кол е вистински херој. За неговиот Син, Линколн (Џо Андерсон), тој е енигма. Сега, шест месеци по неговото исчезнување, Линколн е најпосле спремен да го закопа минатото, кога светилникот за итни ситуации на Д-р Кол одеднаш изгаснува. По барање на неговата мајка, Тес (Лезли Хоуп), Линколн неволно и се придружува во потрагата за неговиот татко. Со цел да најдат пари за потрагата, тие му дозволуваат на поранешниот продуцент на Д-р Кол, Кларк (Пол Блекторн), да ја снима мисијата во стил на документарец. Измешаната екипа составена од стари пријатели и нови познаници ги вклучува исто така привлечната и снаодлива Лена (Елоиз Мамфорд), лојалниот механичар Емилио (Дениел Закапа) и смртоносниот телохранител, капетанот Кур Брајнилдсон (Томас Крешман).

Во главните улоги: Bruce Greenwood, Joe Anderson, Paul Blackthorne, Paulina Gaitan, Leslie Hope, Eloise Mumford, Shaun Parkes, Thomas Kretschmann, Daniel Zacapa
Сценаристи: Oren Peli, Michael R. Perry, Michael Green
Продуценти: Daryl Frank, Justin Falvey, Michael Green, Oren Peli, Zack Estrin, Jason Blum, Steven Schneider
Режисер: Jaume Collet-Serra

 

 

 

 

Losteech | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!