Почетна / Живот / Дискавери ќе ја емитува авантурата на отворено, снимена во Хрватска

Дискавери ќе ја емитува авантурата на отворено, снимена во Хрватска

 

Џош и Грејди во понеделник во 20 часот на Дискавери

 

На 14 ноември во 20 часот премиерно ќе се прикажува епизодата на серијалот „Преживување во двојка“ која е снимена на Велебит, Хрватска. Овој популарен серијал за преживување, става на тест двајца експерти од таа област, во сценарија кои реално може да му се случат на секој кој се упатува во некаква авантура на отворено.

 

 

Како локација се избираат различни терени низ светот, на кои заедничка работа им е идеалната природа, која ако доволно не ја познаваме може да се претвори во опасно окружување.

Екипата на серијалот на Велебит ги испрати Џош Џејмс и поранешниот припадник на Зелените Беретки, Грејди Пауел. Сценариото е несреќа на рафтинг, а Џош и Грејди имаат на располагање нож, јаже и оштетен рафт со кој ќе се обидат да дојдат до првото населено место.

 

 

И во епизодата снимена на Велебит, цел е да се покаже дека и на најнемилосрдните терени со вистински вештини и креативно размислување може да се одржи секој во живот. Основните правила на преживување се да најдат засолниште, вода, храна и помош.

Колку гостопримлив бил Велебит откријте  во понеделник во 20 часот на Дискавери.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инфлацијата го зема данокот – храната и пијалоците поскапени

Според податоците на Државниот завод за статистика, во споредба со март 2022 година зголемување е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!