Почетна / Телевизија / Нов документарен серијал „Пасија“ во продукција на Телма телевизија

Нов документарен серијал „Пасија“ во продукција на Телма телевизија

 

Во 13.30 часот на Телма телевизија – домашна документарка

 

На местото на репризите на серии кои долг период се емитуваат во дневните термини, конечно нешто премиерно и на Телма. Во терминот од 13.30 часот од понеделник, 14 ноември започнува нов документарен серијал во продукција на Телма телевизија.

 

 

“Пасија” ќе се емитува секој работен ден и ќе претстави различни луѓе и места кои се посебни по својата пасија. За некого можеби е хоби, за некого професија, а за некого живот. Какви пасии имаат луѓето, открива Телма веќе од понеделник.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Патуваме сонуваме“ со Аурора секој викенд на ТВ 24

Нова сезона на “Патуваме сонуваме” со Аурора Турс на ТВ 24. Патуваме, сонуваме со Аурора …