Почетна / Забава / Евровизија / Мина Блажев ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија 2017

Мина Блажев ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија 2017

 

Уште една Пинкова ѕвездичка на детска Евровизија

 

Избрана е македонската претставничка за овогодишниот избор за песна на детска Евровизија. Се работи за скопјанката Мина Блажев која учествуваше во минатата сезона од “Пинковите ѕвездички”. Со оглед на забраната од ЗАМП, Македонија немаше прилика доволно да ја запознае и бодри на тој натпревар, но нејзиниот талент и ѕвездата што ја има е она што ќе ја носи кон понатамошни големи успеси.

 

 

14 годишната Мина ќе ја претставува Македонија на детската Евровизија во Грузија – одлучи Македонската телевизија. Минатата година исто така Пинкова ѕвездичка ги бранеше боите на нашата таковина – Мартија Станојковиќ, која имаше одлична и модерна песна. Очекуваме одлична песна и од Мина. Со среќа!

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тик ток сензацијата Teya Dora ќе ја претставува Србија на Евровизија

Тик ток сензацијата Татјана Павловска од Бор или Teya Dora, позната по хит баладата “Џанум”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!