Почетна / Серии / И во новата година Алфа со репризи, следна српската „Ѕвездара“

И во новата година Алфа со репризи, следна српската „Ѕвездара“

 

Првата сезона на “Ѕвездара” повторно на Алфа во 20.50 часот

 

Телевизија Алфа и новата година ја започнува со нови репризи. Oд вторник на оваа телевизија започнува со репризирање српската серија “Ѕвездара”, снимена во 2012 година од страна на Пинк телевизија. а на Алфа емитувана премиерно пред 2 години. 

 

 

Драгослав Лазиќ е сценарист и режисер на оваа семејна комедија, а главните улоги ги толкуваат Горица Поповиќ, Бранислав Лечиќ, Весна Чипчиќ, Јанош Тот, Мирка Василевиќ, Софија Јуричан, Слободан Сттефановиќ и други.

 

 

Во серијата се зборува за животот на Вера, Нада и Дана, три сестри кои по изглед се слични, но по карактер сосема различни. Нада е мажена за политичарот Богдан, не е образована, ама знае како мудро да си живее убав и опуштен живот. Вера живее во облаци, таа е со немирен дух и брзо се заљубува, а пак Дана е тинејџерка која е преокупирана со себе и со својот изглед. Со трите сестри живее и братот Гаги.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хумор и романса во „Ништо важно“, нова драмедија на Телма

Nothing Trivial (2011-2014) e драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година која на Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!