Почетна / Сапуници / Реприза на репризата на турската серија „Сестри“ на Алфа ТВ

Реприза на репризата на турската серија „Сестри“ на Алфа ТВ

 

Турската серија „Сестри“ уште еднаш репризно на Алфа

 

Репризите на Алфа не престануваат. Од среда, 1 февруари, во 20.15 часот ќе започне уште една реприза на турската серија “Сестри” која досега се емитуваше два пати на оваа фреквенција. Турскиот наслов на серијата е “Candan öte”, снимена e во 2006 година во 24 епизоди.

 

 

Оваа серија нѐ води низ животната приказна на две сестри кои разводот на нивните родители ги води во различни правци и иако нивните идеали, животни цели и мотиви се крајно различни и ќе ги одведат до многу судири, сплетки и пресметки, на крајот и двете ќе дојдат до универзалната вистина дека сопственото семејство е тоа што прво ќе пружи рака на спас и помош секогаш кога животот ќе не доведе во ситуација која наизглед е беспомошна.

 

 
Судбината посакала двете сестри Ѓулен и Ѓоркен да пораснат во две различни средини. Едната со татко и, сиромашен учител и идеалист, а другата, Ѓоркен, со нејзината мајка во изобилство што и овозможило никогаш од ништо да не се воздржува. Иако живеат на сосема спротивни страни на животот, животните патишта на двете сетри ќе се вкрстат и ќе ја стават на испит нивната сестринска љубов.

 

Таткото на нивната мајка ќе умре и таа, заедно со Ѓоркен ќе сфати дека тој зад себе оставил огромни долгови и нивното богатство набргу ќе исчезне, а навиките ќе мора да се променат. Нихал, мајката на Ѓоркен се надева и ќе направи се’, нејзината ќерка да му стане сопруга на Каан, синот наследник на богатото семејство Аталај. Тоа се плановите на Нихал, но плановите запишани како судбина на ова семејство се малку поинакви. Каан, всушност, се вљубува во сестрата на Ѓоркен, Ѓулен.

Улоги: Naz Elmas (Ѓулем), Rojda Demirer (Ѓоркем), Nebahat Çehre (Нихан), Aytaç Arman (Енгин), Cengiz Coşkun (Каан), Lale Oraloğlu (Леман).

 

 

Дани  | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се разведе Мехди од турската серија на Сител, „Мојот дом“

Познатиот турски актер Ибрахим Челиккол се разведе. Ѕвездата на Ифет, Татко и синови, Специјалци, Црно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!