Почетна / Телевизија / Видео | Кој треба да доучи географија – Вучиќ или натпреварувачот?

Видео | Кој треба да доучи географија – Вучиќ или натпреварувачот?

 

Кој згреши – водителот или детето ?

 

 

Драган Вучиќ се врати на малите екрани со новата сезона од гејм шоуто “Среќни луѓе”, а со новите емисии се вратија и новите киксови на новите натпреварувачи.. или можеби на водителот? Во една од минатите емисии од шоуто на Алфа, побарано беше од децата кои се натпреваруваат да напишат која е омилена држава на нивниот партнер. Еве што напиша едниот од нив :

 

 

Но, за потсетување до водителот – Њујорк е сојузна држава во САД, а најнаселен град е Њујорк Сити.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!