Почетна / Телевизија / Видео | Кој треба да доучи географија – Вучиќ или натпреварувачот?

Видео | Кој треба да доучи географија – Вучиќ или натпреварувачот?

 

Кој згреши – водителот или детето ?

 

 

Драган Вучиќ се врати на малите екрани со новата сезона од гејм шоуто “Среќни луѓе”, а со новите емисии се вратија и новите киксови на новите натпреварувачи.. или можеби на водителот? Во една од минатите емисии од шоуто на Алфа, побарано беше од децата кои се натпреваруваат да напишат која е омилена држава на нивниот партнер. Еве што напиша едниот од нив :

 

 

Но, за потсетување до водителот – Њујорк е сојузна држава во САД, а најнаселен град е Њујорк Сити.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!