Почетна / МК Сцена / Вечерва, настап на Слаткар во летната дискотека Central Park

Вечерва, настап на Слаткар во летната дискотека Central Park

 

Слаткаристика на летен концерт во скопска дискотека

 

Иноватива Груп и Central Park Suumer Club На 14-ти август (недела) ви го најавуваат хип хоп артистот Слаткаристика кој по една година ќе одржи клупски концерт пред скопската публика.

 

 

Посетителите ќе имаат можност да ги слушнат сите големи хитови на Слаткаристика вклучувајќи ги и неговите последни изданија “Тик-Так“, “Кажи Да“. Како специјален гостин на настанот е најавен добро познатиот Српски артист Газда Паја кој со неговите балкански хитови (“Чке Београдске“, “Мрдај ту ствар“, “Дај ми вина“, ) треба добро да ја загрее атмосверата.

 

 

Влезници за настанот во претпродажба може да се набават во следниве продажни места: – Revija Coffe&Lounge ( Лептокарија ) – Bella Vista LoungeBar & Restaurant ( Кеј 13-ти Ноември ) Преку мрежата на MK Tickets: Продажни места: Скопје Југотон (ГТЦ 1 спрат) Универзална Сала Тобако – МПМ ПРЕС Тобако Гоги – Драчево Тобако Дрводекор Тобако 2 Салоните на NEPTUN во Скопје: City Mall, Арена Филип II, Аеродром.

За повеќе информации на телефонскиот број : +389 71 208 806

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!