Почетна / Сапуници / Турците доаѓаат и во Јапонија – султан Сулејман прв ќе ја покори

Турците доаѓаат и во Јапонија – султан Сулејман прв ќе ја покори

 

Сагата за Сулејман и Хурем ќе биде прва турска серија во Јапонија

 

Турскиот спектакл “Величествениот” е првата серија од земјата на Босфорот која започнува во Јапонија. Се работи за најпродаваниот турски серијал, кој со голем успех се емитуваше и во сите земји на Балканот.

 

 

Турските серии не само што владеат во сите арапски земји, туку се уште се најгледани програмски содржини и во Јужна и Централна Европа. “Крај” беше првата турска серија емитувана во Шведска, а “Време на цреши” забележа голема популарност во Италија како прва прикажана турска серија. Во земјите од Латинска Америка, сериите се емитуваат исто со голема гледаност, следејќи го успехот на првата емитувана “1001 Ноќ”.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на …

error: Содржината е заштитена!