Почетна / Серии / 100-те најпопуларни прајм-тајм серии | 1/100

100-те најпопуларни прајм-тајм серии | 1/100

 

Ве запознаваме со 100-те најпопуларни американски прајм-тајм програми на сите времиња. Од сапунски серии, преку трилер мистерии, од реални шоу програми до анимирани серии. Во следните месеци ќе се дружиме со она што вреди да се издвои како револуционерен производ во формат на ТВ програма.

 

 

100. Your Show of Shows (1950)
ТВОЕТО ШОУ

Оргинална комедија и една од првите ситком серии било кога снимени. Серијата издржа четири сезони и беа снимени 160 епизоди од по 90 минути.

Улоги; Sid Caesar, Imogene Coca, Carl Reiner, Howard Morris…

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!