Почетна / Серии / Теленовели / Промо | „Долина на волците“ продолжува на Алфа

Промо | „Долина на волците“ продолжува на Алфа

Полат Алемдар се враќа на малите екрани. Наскоро на Алфа ТВ започнуваат новите продолженија од популарната турска серија “Долина на волците”. Крими серијата во Турција се емитуваше од 2003 до 2014 година, а кај нас започна меѓу првите турски серии на А1 телевизија. По затворањето на А1, следните две сезони се емитуваа на Сител и Канал 5.

И сега, по 6 години пауза, Полат Алемдар продолжува во нови жестотки акции и безмилосни пресметки со турската мафија. Вашиот херој заедно со неговата дружина наскоро во новите епизоди од една од најконтроверзните и најгледани турски серии.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Како изгледа „Ла Усурпадора“ од денешен аспект

Вака изгледаше всушност “Злобница” – погледнете и насмејте се Сигурно многумина се сеќаваат на мексиканските …