Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“ се враќа со нова сезона

ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“ се враќа со нова сезона

 

Од есен – нова сезона на ТЛЗП

 

Оваа есен на малите екрани во Србија, Црна Гора, Босна и Македонија се враќа популарното шоу “Твоето лице звучи познато”. Нови имитации на светски познати песни и мјузикли, имитации на пејачи и пејачки нѐ очекуваат и во оваа, нова и уште поинтересна сезона на хит шоуто ТЛЗП.

 

 

Дали во оваа сезона Македонија ќе има свој учесник? Дали македонскиот талент имитатор ќе успее да го достигне успехот на Елена Ристеска и Даниел Кајмакоски? ТВ Пакет открива наскоро што сѐ нѐ очекува во четвртата сезона од “Tvoje lice zvuči poznato”.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!