Почетна / Телевизија / Сиже на изминатата „Седмица“, секоја недела на Алфа со Коле Чашуле

Сиже на изминатата „Седмица“, секоја недела на Алфа со Коле Чашуле

 

Секоја недела, 18 часот – нова емисија на Алфа

 

„Седмица“ како седум дена, една недела. Нова емисија на Алфа телевизија која ќе ги проследи случувањата во изминатата седмица во Македонија.

 

 

Секоја недела „сиже„ на случувањата во изминатите 7 дена со Коле Чашуле, главен и одговорен уредник на Информативната редакција во Алфа ТВ.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!