Почетна / Сапуници / Фото | Актерот од „Виорот на судбината“ и „Црната роза“ стана татко

Фото | Актерот од „Виорот на судбината“ и „Црната роза“ стана татко

 

Озџан и сопругата Фејза го добија синот Кузеј

 

Познатиот турски актер и пејач Озџан Дениз ги преплави турските медиуми со веста која ја објави на социјалните мрежи. Познатиот Караман од “Виорот на судбината” стана татко и слика со рачињата на бебето сподели на интернет, веднаш по породувањето на неговата сопруга.

 

 

Овој 46 годишен актер имавме можност да го следиме во главните улоги во сериите “Јунска ноќ”, “Конакот на агата” и “Грев”, епизодна улога имаше во “Црната роза”, но најголемо внимание привлече со улогата на богатиот Караман во “Во виорот на судбината”.

 

 

Освен со глума, се занимава и со пеење и компонирање музика, а македонските гледачи следната сезона ќе го следат повторно на малите екрани во најновата турска мелодрама.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!