Почетна / Телевизија / Нова не емитува премиерна програма – телевизијата пред згаснување?

Нова не емитува премиерна програма – телевизијата пред згаснување?

 

Големи претензии за поставување поинакви стандарди во македонскиот телевизиски етер. Големи амбиции и одлична реализација. Но, сето тоа пропадна во вода. ТВ Нова остана само на репризи.

 

 

Од вторникот, 13-ти февруари 2018-та, ТВ Нова не емитува повеќе премиерна програма и програма во живо. Не се емитуваат секојдневните информативни изданија на вестите, отворените дебатни програми, нема ниту премиерни емисии, премиерни епизоди од “Викинзи” – тотална апокалипса се случи со телевизија Нова.

 

 

Медиумите шпекулираа за евентуално купување на телевизијата од страна на Сивус или Канал 77, но до ден денес официјално ништо нема. Вработените без плати се пуштени дома, а каква ќе биде нивната и судбината на самата телевизија, никој не знае. Како што пишува неделникот Фокус, во телевизијата остана само чуварот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!