Почетна / Забава / „Љубојна“ вчера и подари љубов на публиката, вечерва втор концерт!

„Љубојна“ вчера и подари љубов на публиката, вечерва втор концерт!

 

Вчеравечер во Универзалната сала се случи првиот концерт на „Љубојна“ од двата закажани за овој викенд. Она што се очекуваше – тоа и го дадоа, насмеани лица полни со импресии ја напуштија салата по завршувањето на тричасовниот концерт.

 

 

Вокалистката Вера Милошевска и тринаесетте музичари на сцената беа дочекани со огромен аплауз, малку и требаше на многубројната публика да стане на нозе и да аплаудира во ритамот на музиката. Веселиот предновогодишен концерт ќе се повтори уште еднаш вечерва со почеток во 20:30 часот.

 

 

Секоја песна на „Љубојна“ беше наградена со огромен аплауз, но кулминацијата очекувано се случи на големиот хит „Твоите очи, Лено“.

 

 

 

 

 

Фото: Утрински

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!