Почетна / МК Сцена / Јоце Панов ја крена Црна Гора на нозе!
Јоце Панов - Joce Panov

Јоце Панов ја крена Црна Гора на нозе!

 

Јоце Панов вчеравечер во Подгорица со својот настап во „Клуб Велвет“ ги крена Црногорците на нозе.

 

Јоце Панов - Joce Panov

 

Деновиве Јоце во Црна Гора ги договори следните настапи во најголемите клубови низ целата држава. Промотивната турнеа низ државите од поранешна Југославија го носи слоганот „Ватрени Печати“, а со неа се промовира вториот студиски албум на српско-хрватски јазик.

 

Јоце Панов - Joce Panov

 

Официјалната промоција на албумот во Црна Гора ќе се оддржи на почетокот на следниот месец. Во меѓувреме од менаџментот на Јоце Панов известуваат дека пејачот напорно работи на последните детаљи за новите проекти кои наскоро ќе се презентираат пред јавноста.

 

Јоце Панов - Joce Panov

Јоце Панов - Joce Panov

Јоце Панов - Joce Panov

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!