Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 08/50

50-те најпопуларни теленовели | 08/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

08. A Escrava Isaura – Робинката Исаура

(Бразил, 1976)

Улоги; Lucélia Santos, Rubens de Falco.

Најпопуларната бразилска новела на сите времиња. Екранизација на романот на Бернардо Гимараес. Првата новела од латинско подрачје прикажана на Балканот и во Македонија. Во 2004. година снимен е римејк на оваа вонвременска класика.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!