Почетна / Серии / Што ќе емитува американската CBS во новата 2019/2020 сезона?

Што ќе емитува американската CBS во новата 2019/2020 сезона?

Покрај информативната и забавна програма што ќе ја понуди американската телевизиска куќа CBS, за време на дневните термини Американците веќе над 25 години ќе следат нови продолженија од сапуниците “Богати и убави” и “Млади и неуморни”.

Но, во прајмтајм термините од есен се враќаат познатите криминалистички процедурали “NCIS”, “NCIS Los Angeles”, “NCIS New Orleans” “Hawaii Five-0”, “Blue bloods”, “FBI”, “S.W.A.T”, a од септември следуваaт и нови процедурални серии како :

– “Evil”, која ќе разоткрива натприродни инциденти   и
– “All rise” која ќе прикаже интересни судски случаи низ очите на судиите, обвинителите и бранителите.

Најгледаното риалити шоу “Преживеан” повторно на CBS, а по завршетокот на “Бубалици”, следува нова забава со новата сезона на “Младиот Шелдон”. Дали и новите ситкоми ќе го повторат успехот на Бубалици, Младиот Шелдон, Два ипол мажи и Како ја запознав мајка ви, останува да видиме од есен.

ПОНЕДЕЛНИК
8 pm The Neighborhood – 2. сезона
8:30 pm Bob hearts abishola – ПРЕМИЕРА
9 pm All rise – ПРЕМИЕРА
10 pm Bull – 4. сезона

ВТОРНИК
8 pm NCIS – 17. сезона
9 pm FBI – 2. сезона
10 pm NCIS: New Orleans- 6. сезона

СРЕДА
8 pm Survivor – 39. сезона
9 pm SEAL Team – 3. сезона
10 pm S.W.A.T – 3. сезона

ЧЕТВРТОК
8 pm Young Sheldon – 3. сезона
8:30 pm The Unicorn – ПРЕМИЕРА
9 pm Mom – 7. сезона
9:30 pm Carol’s second act – ПРЕМИЕРА
10 pm Evil – ПРЕМИЕРА

ПЕТОК
8 pm Hawaii Five-0 – 10. сезона
9 pm Magnum P.I. – 2. сезона
10 pm Blue bloods – 10. сезона

САБОТА
8 pm Crimetime Saturday
9 pm Crimetime Saturday
10 pm 48 Hours – 32. сезона

НЕДЕЛА
7 pm 60 Minutes
8 pm God friended me – 2. сезона
9 pm NCIS: Los Angeles – 11. сезона
10 pm: Madam secretary – 6. сезона

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сатиричен поглед на полициските серии во „Енџи Трајбека“ на Телма

„Angie Tribeca“ е сатира на полициските серии и се фокусира на ексцентричната, но брилијантна група …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!