Почетна / ФОТО / Фото | Ова е новиот Мистер на Македонија

Фото | Ова е новиот Мистер на Македонија

 

Трета година по ред новинарот и водител Зоран Василевски се грижи за организацијата на Мистер на Македонија и ги одбира момците коишто треба да не претстават во вистинско светло надвор од границите на нашата држава. По Стефан Лошковски и Ивица Симоновски оваа година изборот падна на младиот Давид Илиев – Роџер.

 

 

Давид има 21 година, тој е студент и музичар од Скопје за кого Василевски ветува дека ќе го направи светски топ модел. Згодното момче инаку е најстариот син на позатиот уметник Роџер Зоран Илиев. Ексклузивно на ТВ Пакет во прилог е првата фотосесија која тој ја направи како Мистер на Македонија.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Девојките полудеа по овие хрватски модели и спортисти

Естрадниот магазин “Ин” на хрватската телевизија Нова ги претстави најатрактивните момци во Хрватска за ова …

error: Содржината е заштитена!