Почетна / Сапуници / Фото | Како денес изгледа Ранду од популарната серија „Касандра“?

Фото | Како денес изгледа Ранду од популарната серија „Касандра“?

 

Сите го памтите Ранду, фрлачот на ножеви и водачот во циркусот од најпопуларната серија „Касандра“, но дали знаете како тој изгледа денес? Касандра беше неговата ветена невеста и целата публика го мразеше затоа што тој стоеше на патот на нејзината љубов со Луис Давид.

 

 

Неговото име е Хенри Сото, а зад себе има долгогодишна и многу успешна кариера. Роден е на 29. мај 1961. година во Каракас, Венецуела. После „Касандра“ сними уште неколку серии, но запамтен остана по оваа улога.

 

 

Денес изгледа вака:

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брачни игри | Ве запознаваме со Серген од новата хит серија

Серген Гунај е успешен бранител. Тој е добар татко, особено е приврзан за своите деца. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!