Почетна / Забава / Фронтменот на Deep purple со уникатно претставување во Скопје

Фронтменот на Deep purple со уникатно претставување во Скопје

 

Доаѓа најголемиот рок концерт во Македонија

Легендарниот Ian Gillan доаѓа на 5-ти ноември во Вип Арена, на вечер посветена на најголемите хитови на Deep Purple, заедно со бендот на Don Airey и Македонската Филхармонија.

 

Билетите за овој ексклузивен концерт побарајте ги на сите продажни места на Купи Карти За Се и онлајн на: http://www.kupikartizase.com/Events/ian_gillan_2016

 

Се гледаме на 5ти ноември со маестралниот Ian Gillan! Авалон е една од ретките која успева да го одржи квалитетот во Македонија и затоа со задоволство ќе информираме и промовираме секакви новости поврзани со најдоброто.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Познатата Талија ги излуде фановите со новиот хит!

Мексиканката Талија како да не знае да старее, во секој нов спот таа изгледа се …

error: Содржината е заштитена!