Почетна / Забава / Уште 9 дена до концертот на Тајзи во Универзалната сала

Уште 9 дена до концертот на Тајзи во Универзалната сала

 

Останаа уште 9 дена до концертот на Тајзи, закажан на 29 ноември (сабота), во Универзалната сала во Скопје со почеток во 20:00 часот. Периодов Тајзи со неговиот бенд Pimp the Beat и Аце НЛ, неуморно работи и се спрема за концертот. Секојдневно тие одржуваат проби спремајќи се за изведба на хитовите на Тајзи од албумот “Нешто Поинакво“.

 

 

Билетите за првиот солистички концерт на Тајзи, сега по цена од 250 денари може да ги набавите преку продажната мрежа на МКTickets , а истите на вратата на Универзалната сала, на денот на концертот ќе чинат 350 денари.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Искуства на бегалци и лица без државјанство во фокусот на „Види, летам!“

Вондерленд театар го претставува својот најнов театарски проект, „Види, летам!” – истражување на предизвиците со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!