Почетна / Серии / Терминот на „Интернат“ неизвесен поради „Фарма“

Терминот на „Интернат“ неизвесен поради „Фарма“

 

Месец септември значи хаос за телевизиските програми. Се воведуваат нови програмски содржини без претходно да се одреди судбината на оние што моментално се емитуваат.

 

Повеќе гледачи се обратија до ТВ Пакет кога Алфа телевизија почна да си игра со терминот на трилер серијата „Интернат“. Имено, со почетокот на реалното шоу „Фарма“, шпанската серија добила рандом термин, односно се емитувала и сеуште се емитува во зависност од тоа кога ќе заврши реалното шоу, велат незадоволните гледачи.

Се надеваме дека оваа забелешка ќе стигне од одговорните лица во ТВ Алфа, бидејќи „Интернат“ е една од малкуте програмски содржини за млади во Македонија, ако не и единствена.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без никаква најава и информација до гледачите, Алфа ја пушти „Фитнес“

Пред девет месеци, наголемо беше најавувана со секојдневни промоа. Сепак тогаш, руската комедија “Фитнес” не …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!