Почетна / Забава / Наум Петрески: Ако ги крадете моите песни, нема да направите кариера

Наум Петрески: Ако ги крадете моите песни, нема да направите кариера

Наум Петрески во интервјуто за естрадниот магазин Бекстејџ удри по песните од соседството : ,, Ја бих опет била тепих по коме ти газиш” ова никогаш не би го ставил во песна, а во стихот ,,Робиња твоја сам ја убиј ме” , убиј ме би го заменил со љуби ме

Истражувањето кое што презентираше балкански песни во коишто се промовира насилство врз жените ја разбранува јавноста, а не се воздржа од коментари ниту популарниот фолк пејач Наум Петрески, но апелираше дека додлку се препејуваат неговите песни нема да направат кариера, и дека треба да работат на своја, авторска музика и само на тој начин ќе изградат кариера, а не со туѓи перја да се китат.

Естрадниот магазин Бекстејџ е препознатлив по тоа што секогаш гледа на позитивната страна на нештата, па така беше и овој пат. Бекстејџ го предизвика Наум стиховите коишто промовираат насилство да ги преформулира за да промовираат љубов. На крајот од целиот разговор Наум на водителката и ја запеа запеа песната Ангела од својот колега Зоран Ванев .

Целото интервју можете да го погледнете во продолжениe.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ден по концертот на Deep Purple, следува концерт на Масимо Савиќ

Со голема надеж дека лошите денови се зад нас, задоволство на Авалон е да го …

error: Содржината е заштитена!