Почетна / МК Сцена / Софија го промовираше новиот спот „Тишина“

Софија го промовираше новиот спот „Тишина“

 

Софија Манева вчера преку својот Јутјуб канал го промовираше видеозаписот за насловната песна од нејзиниот истоимен албум  „Тишина“ зад која како музика, текст и аранжман се потпишаа: Тони Соколов – Цока и Перо Манев.

 

 

Кожувчанка како единствен спонзор на овој видеозапис уште еднаш ја потврди соработката и довербата кон својата сограѓанка, а обожавателите на македонската забавна музика ке можат да уживаат во многу добар спој на аудио и видео. Промоцијата на албумот, Софија ја најавува за средината на Април годинава.

 

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!