Почетна / Живот / Славниот слаткар со своето семејство на авантура низ Америка

Славниот слаткар со своето семејство на авантура низ Америка

 

Од 13 јули во 20 часот – “Семејниот одмор на Бади”

 

Славниот слаткар Бади Валастро од познатиот серијал „Шефот на слаткарницата“, тргнува на патување со своето семејство. Во новиот серијал „Семејниот одмор на Бади“ го следиме заедно со неговата сопруга, четирите деца и едно камп возило на пат низ Америка во потрага по фантастична храна и семејна авантура.

 


 

Бади и сопругата Лиса смислувааат брилијантни правила за патувањето и нивното уникатно искуство. Ќе се хранат со алигатори, ќе приготвуваат познати морски специјалитети, ќе ги разгледуваат опседнатите места во Савана во Џорџија, ќе ја проучуваат американската култура на Грејсленд и Доливуд и ќе посетат уште многу други места. Патувањето на семејството Валастро е исполнето со фантастични искуства.

 


 

Следете ги авантурите во новиот серијал од среда, 13 јули во 20 часот на ТЛЦ каналот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Беџ за верификација на е-трговците за безбедно онлајн шопинг искуство

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија воведува „Беџ за верификуван е-трговец”, кој ќе овозможи јасна дистинкција …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!