Почетна / Телевизија / Скопската МТМ си го врати старото лого

Скопската МТМ си го врати старото лого

 

Тимот на скопската телевизија МТМ се освести. Откако сфатија каква грешка сторија со промената на логото, кое претходно беше критикувано на ТВ Пакет, новосоздаденото графичко злодело мистериозно исчезна од левиот горен агол на екранот. На негово место се врати старото и едноставно лого на МТМ.

 

фото: Стефан

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Не одете право, одете криво за името да ни е живо“

Добар ден, добро јуначе. Срце ми плаче шо не можам да се вклучам. Но еве …